Hoşgeldiniz: 25 Haziran 2016, Cumartesi

Atalay Demirci’nin Hayatı

30 Mart 2013
Atalay Demirci’nin Hayatı

Komedyen Atalay Demirci kimdir? Sahne hayatına ilk kez 1999’da başlayan Atalay Demirci’yi bir çok kişi Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışma programındaki başarısıyla tanıdı.

Evli ve iki çocuk babası olan Atalay Demirci ,aslen Samsun’lu olup 1976’da Anakara’da dünyaya geldi.İlk ve Orta öğrenimini Amasya’da tamamladı. Ankara Yenimahalle Ticaret Lisesi’nden mezun oldu.

Atalay Demirci yaptığı şovlarla birlikte okuduğu şiirlerle de bir çok kişinin dikkatini çekti. Demirci, uzun yıllar radyolarda program yapmıştır. Yazılı ve görsel medyada birçok röportajı yayınlanan Atalay Demirci, yazdığı ve okuduğu şiirleriyle de adından söz ettirmeyi başarmıştır. Demirci’nin 1 şiir albümü 3 şiir kitabı bulunmaktadır.

Lise’den sonra kanser hastalığına yakalanan Demirci’nin hayatı filmleri aratmıyor.Babasını üç yaşında maden ocağında kaybeden Demirci bir çok badire atlattı.Cüneyt Özdemir’in, “Yetimhanede büyüdüğün doğru mu?” sorusu üzerine Atalay Demirci sözlerine şöyle devam etti:”Evet yetiştirme yurtlarında büyüdüm ben. Devletime çok şey borçluyum. Bunu ben yarışma öncesinde de söyleyebilirdim, yarışma sonrasında da söyleyebilirdim. Ama istedim ki bir başarı elde edelim ve şu an yetiştirme yurtlarında yetişen çocuklara hayata tutundukları, azimle çalıştıkları zaman başarılı olabileceklerini göstermek istedim.”

<