Hoşgeldiniz: 29 Haziran 2016, Çarşamba

Ayşenur Arslan CNN Türk’ten Ayrıldı

11 Şubat 2013
Ayşenur Arslan CNN Türk’ten Ayrıldı

Medya mahallesi sahipsiz kaldı. Ayşenur Arslan’ın programı yayından kaldırıldı. Akif Beki’nin ise ne yapacağı merak konusu.

Ayşenur Arslan, Akif Beki için konuşunca hem işinden oldu hem de sahipsiz kaldı. Başbakan Erdoğan tarafından korunup kollandığı öne sürülen Akif Beki’nin ise Doğan Grubu içindeki pozisyonu günden güne gelişiyor. Medya kulislerine göre, bir süre sonra Akif Beki kanalın başına, daha sonra da Doğan Grubu CEO’luğuna uzanacak. CNN Türk’te yayınlanan Medya Mahallesi programı sessiz sedasız yayından kaldırıldı
Ayşenur Arslan’ın Cumhuriyet gazetesine verdiği röportajda program ortağı Akif Beki hakkındaki sözleriyle, Medya Mahallesi’nin ipi çekildi. Günlerdir programın akıbetine yönelik CNN Türk yönetiminin tavrı merak ediliyordu. CNN Türk haftalık yayın akışına Medya Mahallesi’ni koymadı.
Oda tv’ye konuşan CNN TÜRK Genel Müdürü Barış Tünay, “Ayşenur Arslan ile ayrılık kararı doğrudur” dedi. Böylece CNN TÜRK usta gazeteci Ayşenur Arslan ile yollarını ayırdı.
Program yaşanan kriz nedeniyle bir hafta boyunca yayınlanmamıştı. Krizin nedeninin gazeteci Ayşenur Arslan’ın Cumhuriyet’in Pazar ekine verdiği röportaj olduğu iddia edildi. Ayşenur Arslan söz konusu röportajda, daha önce yalnız sunduğu programa Akif Beki’nin nasıl dahil edildiğini anlatmıştı. O söyleşide Arslan’ın sözleri”Beki ile bu programı birlikte yapmaya zorlandığı” biçiminde yorumlanınca, Akif Beki bu koşullarda ekrana çıkamayacağını söylemişti.

Medyaradar

<