Hoşgeldiniz: 02 Temmuz 2016, Cumartesi

Aytunç Altındal Neden Öldü?

18 Kasım 2013
Aytunç Altındal Neden Öldü?

Yazdığı kitaplar ve konuşmaları ile özellikle Haçlı zihniyetini, Vatikan hedeflerini ve Ortodoks dünyasının sırlarını deşifre eden gazeteci yazar Aytunç Altındal, kanser tedavisi görüyordu. 68 yaşında vefat eden Aytunç Aytındal, ender yetişen insanlardan biriydi.

Aytunç Altındal kanserden hayatını kaybetti 68 yaşında. Gazeteci yazar ve araştırmacı Aytunç Altındal hayatını kaybetti. Altındal, uzun süredir kanser tedavisi görüyordu.

KARACAAHMET’E DEFNEDİLECEK

Gece saatlerinde yaşamını yitiren Altındal’ın cenazesi, yarın öğle vakti Şakirin Camisi’nde kılınacak namazın ardından Karacaahmet Mezarlığında toprağa verilecek.  

AYTUNÇ ALTINDAL YAŞAMI

İstanbul’da 1945’te dünyaya gelen Altındal, 1983’te İsviçre’de Modus Vivendi Kültür Merkezi’ni kurarak 10 yıl yönetti. 1989 yılında Rusya’da Kültür Danışmanlığı görevini yaptı.

Altındal, 1992’de İngiltere Edinburg’taki Akademik Proje İdari Heyeti üyeliğine seçildi, 1993’te Uluslararası Avrupa Düşünce Çalışmaları Topluluğu Bilimsel Kuruluna üye oldu. Gazeteci yazar Altındal, aynı yıl Avusturya’nın Graz şehrindeki Karl-Franz Üniversitesi tarafından düzenlenen Avrupa’nın Laik Vasiyeti adlı uluslararası konferansta oturum ve bölüm başkanlığına seçildi.

Ünlü Fizikçi Isaac Newton’un bugüne kadar hiç bilinmeyen bir kitabını da yayınlayan Altındal, Uğur Mumcu’nun “Sakıncasız” adlı eserinin de yapımcılığını üstlendi.

Altındal’ın, 1992’de İngitere’de yayınlanan Three Faces of Jesus (Üç İsa) adlı kitabı dünyada büyük ilgi görmüştü.

Aytunç Altındal Neden Öldü? Haberine Ait Etiketler

<