Hoşgeldiniz: 25 Haziran 2016, Cumartesi

Boyalı Saç Ne Zaman Yıkanmalı?

11 Kasım 2013
Boyalı Saç Ne Zaman Yıkanmalı?

Saçlar her gün yıkanmamalı. Saç sağlığı için yıkama süresi ve zamanı da önemlidir. Özellikle boyalı saçlar gün aşırı yıkanmalı ki boya uzun süre saçta kalsın. 

Saçla ilgili bilinmesi gereken önemli noıktalardan biri de temizliği ve yıkanma zamanıdır. Bilinenin aksine saçlar her gün yıkanmamalı. Özellikle boyalı ve permalı saçlarınızı gün aşırı yıkamanız, saç renginiz açısından çok önemlidir.

Boyalı ve röfleli saçları her gün yıkamak, rengin çabuk akmasına ve saçın mat bir görünüme kavuşmasına neden olur. Bu sebeple, saçı gün aşırı yıkamayı deneyin ve boyalı saçlar için özel olarak üretilen renk koruyucu şampuanları tercih edin.

Hem sürekli kuaföre gitme derdini en aza indirmiş olursunuz hem de uzun süre parlayan saçlara sahip olursunuz.

PARLAK VE SAĞLIKLI SAÇ

Saçlarınızın sağlıklı ve parlak görünmesini istiyorsanız, onları her gün yıkamaktan vazgeçin. Şampuanların içinde bulunan bazı zararlı kimyasallar, saç köklerini kurutarak, doğal nemi yok ediyor ve saç derisinde kepek oluşumuna neden oluyor.

Ayrıca saçınızı ne kadar fazla yıkarsanız, saçın doğal yağıyla beslenmesini bir o kadar engellemiş olursunuz.

SAÇ NE ZAMAN YIKANMALI?

Saç yıkama rutini, her sabah bizden yaklaşık olarak yarım saat çalıyor. Saçı yıkamak, kurutmak, şekil vermek derken, çoğu zaman kahvaltı etmeye bile vakit bulamıyoruz.

Saçlarınızı gün aşırı yıkadığınızda, yarım saat daha fazla uyuyabilir, doya doya kahvaltı yapmanın tadını çıkarabilirsiniz.

İkinci gün saçınıza şekil vermekte zorlanıyorsanız, örgü ve topuzları deneyin. Hayat kurtatırcı bu modelleri çok seveceksiniz.

Boyalı Saç Ne Zaman Yıkanmalı? Haberine Ait Etiketler

<