Hoşgeldiniz: 25 Haziran 2016, Cumartesi

Çocuğum Şımarık mı?

17 Ocak 2014
Çocuğum Şımarık mı?

Çocuğunuz şımarık mı yoksa sizden ilgi mi bekliyor bunu bazı noktalara dikkat ederek anlayabilirsiniz.

Şımaran çocuğunuz bir takım davranış bozuklukları sergileyecektir.Sıradan tanımadığınız bir çocuğun şımarık olup olmadığını anlamak zor fakat siz kendi çocuğunuzu anlayabilirsiniz.

MADEN SUYU ÇOCUKLARA ZARARLI MI?       TIKLAYIN

ÇOCUKLARINIZA BU BESİNLERİ MUTLAKA YEDİRİN      TIKLAYIN

Çocuğunuzun şımarıp şımarmadığını bu belirtilerle anlayabilirsiniz.

Asla Paylaşmak İstemez

Şımaran çocuklar eşyalarını kimseyle paylaşmak istemezler. Paylaşma fikri küçük çocuklar için öğrenmesi zor bir durumdur. Ama bir çocuk 4 yaşını geçtikten sonra, oyuncaklarını, yiyecekleri vb. şeyleri kardeşleriyle ve arkadaşlarıyla paylaşma isteğine sahip olur.

Asla tatmin Olmaz

Eğer bir çocuğun elinde başka bir şey görürlerse, mutlaka onu isterler. Şımarık çocuklar asla sahip olduklarıyla yetinmezler ve elindekilerle asla tatmin olmazlar.

Hiç Yardımcı Değildir

Hiçbir çocuk temizlik yapmaktan hoşlanmaz ama bir çocuğun 4-5 yaşına geldiğinde artık kendi oyuncaklarını toplamaya, kendi ayakkabılarını kaldırmaya başlaması gerekir. Ama şımarık bir çocuk bu küçük işleri bile yapmak istemez.

Yetişkinleri Kontrol Etmeye Çalışır

Yaşına bakmaksızın, tüm yetişkinlerin sürekli onlarla ilgilenmesini ve onları dinlemesini isterler. Şımarık çocuklarda yetişkin-çocuk ayrımı pek olmaz.

Öfke Nöbeti Geçirir

Şımarık çocuklar dışarıda, insan içinde ve hatta kendi evinde, sık sık öfke nöbeti geçirir, durduk yerde bağırmaya ve ağlamaya başlar.

Herkesin İçinde Sizi Rezil Eder

Bazı durumlarda çocuğunuz sizi istemeden utandırabilir, ama şımarık çocuklar sizi bilerek ve isteyerek insan içinde utandırır ve ilgi çekme adına sizi rezil edebilecek davranışlarda bulunabilir.

 

Çocuğum Şımarık mı? Haberine Ait Etiketler

<