Hoşgeldiniz: 25 Haziran 2016, Cumartesi

Çocukları Bitten ve Sirkeden Korumanın Yolları

15 Şubat 2013
Çocukları Bitten ve Sirkeden Korumanın Yolları

Özellikle çocuklarda sıklıkla görülen bit ve sirke parazitlerin canınızı sıkmasına müsade etmeyin.

Genellikle çocuklarda görülen bit ve sirkeden artık çocuklarınızı arındırmak ve korumak çok basit. Özellikle tıbbın ve teknolojinin geliştiği şu dönemde herşeyin olduğu gibi bu türk sorunlardan korunmanın ve kurtulmanın yolları var.

Çocuklarınız okula gidiyorsa, bu parazitleri okuldan alma ihtimali oldukça yüksek.Eğer çocuğunuzda bit ve sirkeyi farkettiyseniz yakın çevresindeki arkadaşlarınında ailelerini bu konuda bilgilendirmenizde fayda var.Çünkü çevresinden aldıysa bu parazitleri eğer önlem alınmazsa tekrar bulaşacaktır.

Bit ve sirkenin saçtan temizlenmesi için eczanelerde oldukça etkili ve doğal olan bir çok ürün bulabilirsiniz.Bu konuda eczacınız size gereken bilgiyi verecektir.Tabi sadece ilaçları kullanmak yetmeyecektir. Çocukların günlük kulllandığı kişisel eşyalarınında dezenfekte edilmesi gerekir. Tarağını değiştirmeli, yastık ve yorganlarını temizlemeli, kullandığı tokaları değiştirmeniz gerekir.Ayrıca yine eczanelerde saçları bitten koruyan tokalar bulunuyor bunlardanda kullanabilirsiniz.

 

<