En Akıllı (Zeki) Burçlar Hangileri?

18 Mart 2013
En Akıllı (Zeki) Burçlar Hangileri?

Dahiler hangi burçtandır? En zeki burç hangisidir? Burçlarla zeka arasında bir bağlantı var mı? burcumuz zekamızla ilgili midir? Bu ve buna benzer sorular zaman zaman aklımıza gelir. işte yapılan bir araştırman bu konuda bize bir yararı olabilir.

Burçlar ve zeka. Bazı dahilerin ve zekilerin burçları aynıdır. bu da arada bir bağlantı olabileceğini bize gösterir. Uzmanlar burçlar üzerinde araştırma yapmış ve en zeki burçlar sıralaması adı altında bir liste hazırlamış. Sizlerinde burçlara ilgi duyduğunuzu bildiğimiz için bu yazı dizimizde sizlerle en zeki burçlar sıralamasını paylaşmak istiyoruz. Sizlerde hangi burcun ne kadar zeki olduğuna dair deneyimlerinizi ve gözlemlerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz. Bu sıralama ne derece doğrudur bilinmez ancak ilgimizi çektiği için ve sizlerinde ilgisini çekeceğini düşündüğümüzden bilgi vermek istedik.

En Akıllı (Zeki) Burçlar Sıralaması

Koç

Terazi

Boğa

İkizler

Yengeç

Oğlak

Kova

Balık

Aslan

Başak

Akrep

Yay

En Akıllı (Zeki) Burçlar Hangileri? Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

 1. marilyn diyor ki:

  zeka genetiktir ve burçlara göre yorumlanamaz.

 2. buse diyor ki:

  einstein in burcu balık napcaz? :D edison unda kova..burçlara göre yorumlanmaz bu işler ben yayım ama çok zekiyim

 3. esra diyor ki:

  benim arkadaşım yangeç bn kovayım ama bn daha zekiyim ve bizim sınıfın hatta bizim ilçenin en zekisi bn gibi kova onu napcaz yani hm sınıfta ikizler var ama çok ukala bir çocuk sadece yakışıklı ama zeki deil

 4. kemal diyor ki:

  koç burçu şimdi en zekidir doğru hakkını yememek lazım egoist olabilirler ama (keskin zeka,akıl,sezgi,cesaret,karizma,Doğal Lider,etkileme güçü,Sportif,gizemli insanların burçudur)ayrıça kova ve ikizler burçunun aksine koç burçu çok keskin bir zekası vardır öyle başka burçlara benzemez ne de olsa Hz.Muhammed Hz.Musa diğer çoğu Peygamberlerin burçudur.Liderdir.Koç burçu Genelde özelliklerinin bu yanını internette bulamazsınız çünkü yazılmaz.(kova burçuyum okjektif yorumum)

 5. Kemal Durmuş diyor ki:

  En zeki ve en idealist burç BAŞAKTIR. Tarihi derinden etkileyenler hep BAŞAK’tır. Ha evet Koç’lar ön plandadır ama BAŞAK’lar dünyayı değiştirmiştir.
  HZ.ALİ, KONFİÇYUS… ve daha nice ismi aklıma gelmeyen lider bu burçtur…
  Diğerleri kendini ZEKİ sanan aptallardır, herkes kendine zeki der ama Bir BAŞAK’sanız zeka ve diğer açılardan 10 adım öndesinizdir.

  Benim burcum yengeç ama başak burcuna hayranım

 6. Halil diyor ki:

  nekadar derseniz deyin kemal beyin dedikleri doğrudur en zeki koç burçudur

 7. pelin diyor ki:

  ya sabır istedigimi yaptım ama yinede istedimiyimi bulabildinmi bulmuyorum

 8. dilek diyor ki:

  tabikide yengeç

 9. Kübra diyor ki:

  Benim burcum koç, yükselen burcum başak :D ne kadar şanslıyım ben yaa :))

 10. ikra diyor ki:

  Ben ikizler burcuyum ve burcumu seviyorum. Degisme hakkim olsa bile degismezdim. Ayrica ikizler burcu en iradeli ve konuskan bi burctur. İstediklerinde ultra sakin olabilirler. Ve bazi ikizler cok sogukkanlidir. Karsisindaki ona vurmaya kalksa nasil olsa birazdan sakinlesir diyip oylece kalabilirler. Olaylar ust uste geldigi zaman neseli olmayi bi kenara birakip ofke patlamasi gecirirler ve o anda ne yaptiklarini kendileri de anlayamazlar. Genelde cogu kafasinda hesaplayarak gelecegi tahmin edebilirler. Planli hareket ederler. En buyuk hayalleri yazar olmaktir. Ataturk’unde ikizler burcu oldugu soylenir. -daha dogrusu karisi oyle demistir-

Yorum Yaz


7 × = 28