Hoşgeldiniz: 26 Haziran 2016, Pazar

Enver Ören Öldü

23 Şubat 2013
Enver Ören Öldü

İhlas holding babasız kaldı. İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Enver Ören, tedavi gördüğü Memorial Hastanesi’nde saat 21.30 vefat etti.

Uzun süredir yoğun bakımda tedavi gören Enver ören 22 Şubat Cuma akşamı yaşamını yitirdi. Ören’in cenazesi, yakınlarının isteği üzerine Türkiye Gazetesi Hastenesi’ne gönderildi.

HONAZLI ENVER ÖREN KİMDİR?

Enver Ören, 10 Şubat 1939 tarihinde Denizli’nin Honaz ilçesinde dünyaya geldi. Babası Nazif Efendi, annesi ise Melike Hanımdı. İlk ve orta tahsilini Denizli’de tamamlayarak Kuleli Askeri Lisesine, oradan da İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesine girdi. 1961 yılında lisans öğrenimini tamamladıktan sonra birbuçuk yıllığına mesleki çalışmalar yapmak üzere İtalya’ya gitti. Dönüşünde bir müddet İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalıştı.

1970 yılında üniversiteden ve akademik hayatından ayrılarak gazeteciliğe başladı. Çıkardığı gazete önce Hakikat Gazetesi sonra Türkiye Gazetesi adını aldı. İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkan olan Enver Ören Dilvin Ören ile evliydi.

<