Eşinin doğumunu kameraya alan baba gördükleri karşısında bayıldı

10 Temmuz 2012
Eşinin doğumunu kameraya alan baba gördükleri karşısında bayıldı

Özel bir hastanede doğum yapan annenin doğumunu kameraya kaydeden baba, ikizlerden birinin kalbinin durduğunu görünce bayıldı.

Resim öğretmeni Saniye Süslü’nün ikiz bebeklerinden biri doğum sırasında hayatını kaybetti. Doğumu kameraya kaydeden baba, monitörde bebeğinin kalbinin durduğunu görünce bayıldı. Aile normal doğumda ısrar ettiğini iddia ettikleri doktordan şikâyetçi.

GEREKİRSE SEZARYEN YAPILSIN DİYE İMZA VERDİ

İSTANBUL Kadıköy’deki özel bir hastanede tiyatrocu ve öğretmen çiftin ikizlerinden biri doğum sırasında hayatını kaybetti. Geçen yıl evlenen tiyatrocu Yusuf Süslü ile resim öğretmeni eşi Saniye Süslü’ye doktorları, ikiz bebek müjdesi verdi. İkizlerden kız olana Melek Cennet adını veren çift, erkek bebek için doğumu bekledi. Yapılan kontrollerde bebekler hep sağlıklı rapor edildi. Baba Yusuf Süslü, normal doğum, gerekirse de sezaryenle doğum yapılması konusunda evraklara imza attı.

Doktor normal doğumyapılmasına karar verdi. Heyecanlı baba, doğum için kamerasını hazırladı. Doğumhanede 20 dakikalık bir bekleyiş oldu. Bu sırada genç kadın ve eşinin sancı gelmediği için sezaryen yapılmasını istediği ancak Dr. Naim Ünsal’ın normal doğumyaptırmaya başladığı öne sürüldü. Baba Yusuf Süslü, ikizlerinin doğumunu kameraya kaydederken,monitörde bir bebeğin kalp atışının durduğunu görünce elindeki kamerayı yere düşürdü ve bayıldı. Diğer bebek ise sağlıklı bir şekilde doğdu.

BEBEKLERİ SORUNCA NE YAPACAĞIMIZI ŞAŞIRDIK

Olayla ilgili savcılık soruşturma başlattı. Kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için bebek Adli Tıp’a gönderildi. Yaşadıklarını anlatmak için görüşmeye çalıştıkları yöneticilerin kendisini azarladıklarını öne süren baba Yusuf Süslü, “Eşim narkozun etkisinden çıkınca bebekleri sordu. O anda ne yapacağımızı şaşırdık. Hastanede bir psikolog ya da yetkilinin gelip uygun bir dille bebeklerden birinin öldüğünü söylemesi gerekirdi. Maalesef eşime ‘pat diye’ söylemek zorunda kaldık” dedi.

VAKUM DOKTORUN ELİNDEN KAYDI

Baba Yusuf Süslü savcılık ifadesinde o acı anı şöyle anlattı: “Doktor bebeği çekmek üzere vakumla asıldı. O esnada bebeğimin kalp atışlarını gösteren monitörde değerler normal görünüyordu. Vakum bir anda doktorun elinden kaydı ve vakumun kovasını boşalttı. Tekrar takmaya çalıştıysa da başarılı olamadı. Bunun üzerine göbek kordonu dışarıya çıktı ve doktor elini doğum kanalına soktu: Bebeği bacağından tutarak dışarıya çekti. Kendisi bu işi yaptığı sırada bebeğin yaşam değerlerini gösteren monitörlerde kalp atışının durduğunu gördüm. O esnada bayılmışım.”

Muharrrem ÇAĞLAR – Turan ARSLANOĞLU / Habertürk

Eşinin doğumunu kameraya alan baba gördükleri karşısında bayıldı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


5 + 4 =