Hoşgeldiniz: 29 Haziran 2016, Çarşamba

Halk TV Kime Ait?

8 Haziran 2013
Halk TV Kime Ait?

Halk TV’nin sahibi kim? Halk  TV’nin patronu. CHP kanalı Halk TV’nin sahibi kim? Halk TV CHP’nin kanalı değil. Peki Halk TV’nin patronları kim? İşte son dönemin adından en çok söz ettiren kanalı Halk TV gerçeği. 

Halk TV, Gezi Parkı eylemlerini canlı yayınlayan kanallar arasında öne çıktı. Peki Halk TV kime ait? Halk TV’nin sahibi kim ve asıl işi ne? CHP yayın organı gibi yayın yapan Halk TV ile ilgili olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ” “Bizim bir televizyon kanalımız yok. Zaten bir televizyon kanalını finanse edecek paramız yok. Televizyona dünyanın en pahalı oyuncağı derler. Dolayısıyla bizim bir televizyon kanalını finanse etmek, bir televizyon kanalına sahip olmak gibi bir düşüncemiz söz konusu değildir.” dedi.

HAKAN AYGÜN GENEL YAYIN YÖNETMENİ

Halk TV’nin yayınlarından sorumlu Genel yayın yönetmeni Hakan Aygün. Bakın Hakan Aygün, kendisine kimin teklif yaptığını nasıl açıklıyor.

Ben zaten solcu ve CHP’li bir gazeteciyim. Fanatik değilim ama oy veririm. CHP’lilik benim için Fenerbahçelilik gibi. Oy veriyorum diye karşı tarafın iyi yanları görmezden gelecek biri değilim. Kardeşim için Ankara’ya gitmiştim. CHP’li Genel Başkan Yardımcısı arkadaşlarımla biraya geldik.

“Bana “Hakan bizim başımızda böyle bir bela var, biz de parti kanalı istemiyoruz, ilgilenir misin; bu kanalı toplayacak birine ihtiyacımız var, buna el atıp yapılandırır mısın” dediler. Hayatımda hiçbir zaman bir parti kanalına bulaşmak istemezdim, önce çok olumlu bakmadım ama onlar da parti kanalı olmasını istemiyordu. “Kesinlikle artık parti kanalı olmaz, bizim de medyaya ve akıllı gazetecilere ihtiyacımız var” dediler. Reddedemeyeceğim isimlerdi, düşündüm ve bu kanalı iyi yerlere getireceğime de inandığım için el sıkıştım. Bu zor süreçte elimi taşın altına koyayım dedim ki yıllar sonra vicdan azabı duymayayım.”

Halk TV Kime Ait? Haberine Ait Etiketler

<