Hoşgeldiniz: 26 Haziran 2016, Pazar

Kolay Arnavut Tatlısı (Trileçe)Tarifi

30 Ekim 2013
Kolay Arnavut Tatlısı (Trileçe)Tarifi

TRİLEÇE ARNAVUT TATLISI. Arnavut Tatlısı Trileçe yapımı, malzemeleri ve yöresel tatlar. Evde kolay Arnavut tatlısı yapımı ve malzemeleri. En lezzetli Arnavut tatlısı nasıl yapılır?

Kolay Trileçe Arnavut tatlısı yapmak ister misiniz? Balkan kökenlilerin en çok sevdiği bu yöresel lezzet enfes tadıyla damaklarınızı neşelendirecek. İşte sizin için çeşitli kaynaklardan derlediğimiz Arnavut (Trileçe) tatlısı tarifi.

ARNAVUT (TRİLEÇE) TATLISI MALZEMELERİ

Keki için:
5 adet yumurta
10 y.k. toz şeker
1 s.b. zeytinyağı
10 y.k. un
5 y.k. irmik
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
Şerbeti için:
4.5 s.b. soğuk süt
6 y.k. toz şeker
2 paket 200 ml krema
2 y.k. süt tozu
Karameli için:
5 y.k. toz şeker
25 gr margarin
1 paket krema
1 paket vanilya

TRİLEÇE ARNAVUT TATLISI YAPILIŞI

Bu malzemeleri hazırladıktan sonra gelelim Arnavut tatlısının yapılışına. Yumurta ve şeker iyice çırpılır, yağ ilave edilir. Un ve irmik karıştıralarak, kabartma tozu ve vanilya konulur. Büyük dikdörtgen borcama kek hamuru dökülür. 170c fırında 45-50 dakika pişirilir. Şerbeti için tüm malzeme mikserle en az 10 dakika çırpılır. Köpüğün sütün üstüne çıkması gerekiyor. Karameli için şeker tavada karamelize edilir (şeker tavada karamel rengini alana kadar devamlı karıştırılarak eritilir). Şekerin sertleşmemesi için margarin ve krema hızlı bir şekilde dökülerek hızlıca çırpılır ve altı kapatılır. Bütün hazırlıklar bitti. Kek ılıkken kesilerek, soğuk olan şerbet yavaş yavaş üzerine dökülür. Servisten önce yaptığımız karamel tatlının üzerine sürülür. (nesedentarifler)

NOT:  Siz de yörenize ait enfes lezzetleri yorum köşemize yazın tarifleriyle birlikte yayınlayalım. Bu Arnavut tatlısı için de yorumlarınızı bekliyoruz.

Kolay Arnavut Tatlısı (Trileçe)Tarifi Haberine Ait Etiketler

<