Hoşgeldiniz: 29 Haziran 2016, Çarşamba

Malezya Uçağı Denize Çakıldı

8 Mart 2014
Malezya Uçağı Denize Çakıldı

Malezya uçağı içinde toplam 239 yolcusuyla birlikte kayboldu. Uçağın denize çakıldığı belirtiliyor. Saatlerdir irtibat kurulamayan Malezya Hava Yolları’na ait bir uçağın, denize düştüğü belirtiliyor. Uçakta 12’si mürettebat 239 kişi bulunuyordu.

Malezya Hava Yollarına ait bir yocu uçağı kayboldu. Uçağın denize düşmesinden endişe ediliyor.  Malezya Hava Yolları’na ait Boeing 777-200 tipi bir yolcu uçağı, Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’dan Çin’in başkenti Pekin’e gitmek için havalandı.

İçinde 227 yolcu ve 12 mürettebat bulunan uçakla yaklaşık iki saat sonra iletişim koptu. Vietnamlı askeri yetkililer, uçağın denize düştüğünü duyurdular. Ancak bu bilgi Malezyalı yetkililer tarafından doğrulanmadı.Uçağın yerinin tam olarak belirlenmesinin ardından bölgeye arama kurtarma ekipleri sevk edildi.

Yolcu uçağıyla irtibat kesilmesinin ardından uçakta bulunanların yakınları havaalanına geldi. Yetkililerden bilgi almaya çalışan bu kişiler, yaşlı gözlerle bekledi.

Öte yandan, uçakta Türk yolcu bulunmadığı öğrenildi.

Malezya Havayolları, Asya’nın en büyük havayolu şirketlerinden. Şirketin dünya çapında 80 noktaya günde 37 bin yolcu taşıdığı belirtiliyor.

Malezya Uçağı Denize Çakıldı Haberine Ait Etiketler

<