Hoşgeldiniz: 27 Haziran 2016, Pazartesi

Polis ve Polis Emeklilerine Kaç Lira Zam Yapılacak

20 Mart 2013
Polis ve Polis Emeklilerine Kaç Lira Zam Yapılacak

Polislere büyük zam geliyor. Polis emeklileri de zamdan yararlanacak ve emniyet teşkilatı çalışanlarının özlük hakları iyileşecek. İçişleri Bakanı Muammer Güler, polislerin özlük haklarında özellikle emekliliklerine yansıyacak bir düzenleme üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Polislere zam ne zaman yapılacak? polislere kaç lira zam geliyor? polis emeklileri de zam dan faydalanacak. Meclis Genel Kurulu’nda MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, polislerin maaşına seyyanen zam yapılıp yapılmayacağını sorarak, özellikle emeklilikte maaşlarının yüzde 40’ı oranında aylık almalarının adaletsizlik olduğunu söyledi. Bunun üzerine hükümetteki çalışmayı açıklayan Güler şunları söyledi:
“Bütçe imkanlarımız çerçevesinde ve özellikle emekliliklerine yansıyacak düzenlemeler yapmak için her türlü gayretin içinde olacağız. CHP ve MHP’nin sağlayacağı katkı için de şimdiden teşekkür ediyorum. Fazla mesai ücretleri, malumunuz seyyanen bir ücret verilmektedir ve bunun yeterli olmadığını biliyoruz. Yapılan hizmetin karşılığı değildir. Gündeme geldiğinde başka meslek grupları da onların önüne veya onlarla beraber bu imkanlardan yararlansın şeklinde ilave talepler geliyor, maalesef Türkiye’de bu tür talepler gündeme geldiğinde… Emniyet teşkilatının bu konudaki fedakarlıkların görülmesi gerekiyor.”

İKİNCİ ŞARK GÖREVİ

Güler, Emniyet teşkilatında ikinci dalga zorunlu şark göreviyle ilgili çalışma konusunda “Geçmişte hiç şarka gitmeyen Emniyet görevlileriyle ilgili çok şeyler dile getirildi. Şu anda birinci şarka gitmemiş emniyet görevlisi kalmamıştır, ikinci şarktan da 2 bin emniyet görevlisi etkilenecektir. Toplam polis sayısı içerisinde çok küçük bir sayıyı ifade etmektedir” dedi.

Polis ve Polis Emeklilerine Kaç Lira Zam Yapılacak Haberine Ait Etiketler

<