Sümeyye Erdoğan’ın Maaşı

Sümeyye Erdoğan’ın Maaşı

Başbakan Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’ın, babasına danışmanlık karşılığı çok yüksek ücret aldığı öne sürülmüştü. Bu iddia yalyanlandı. hem de AK partie’nin en önemli isimlerinden biri olan Hüseyin Çelik tarafından.

Yakında siyasete aktif olarak katılması gündemde olan Başbakan Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan için kulislerdeki bir iddia yalanlandı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’ın “bir kuruş bile ücret almadığını” açıkladı. Hüseyin Çelik, bu açıklamayı twitter üzerinden yaptı.

TEK KURUŞ ÜCRET ALMIYOR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, sosyal paylaşım sitesindeki hesabı üzerinden takipçilerine, son günlerin tartışmalı konusu olan Başbakan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’ın görevi karşılığı astronomik maaş aldığı iddiaları hakkında değerlendirmede bulundu. Çelik, “Başbakanımızın kızı Sayın Sümeyye Erdoğan’ın yüksek bir maaşla babasına danışmanlık yaptığı iddiası tümüyle yalandır. Sayın Sümeyye Erdoğan, AK Parti’den de resmi kuruluşlardan da bir kuruş bile ücret almamaktadır” dedi.

<