Hoşgeldiniz: 25 Haziran 2016, Cumartesi

Taşeron İşçi Zamlı Maaşı (2014)

31 Ekim 2013
Taşeron İşçi Zamlı Maaşı (2014)

Taşeron işçileri kaç lira zam alacak? Taşeron işçileri için yeni yasal düzenleme var mı? Taşeron işçilerle ilgili yapılan son toplantıda patronlarla işçiler aynı masaya oturmuştu. Masadan uzlaşı çıkmamıştı. Bakan Faruk Çelik 10 Kasım’a kadar süre verdiklerin, belirtmişti. 10 Kasım’a 10 gün kaldı. Zaman daralıyor. Taşeron işçilerin maaşları, kıdem tazminatları ne olacak? Taşeron işçilerin son durumları ile ilgili tüm haberler ve süreç spothaber.com’da olacak. Taşeron işçi 10 Kasım’ı bekliyor.

TAŞERON işçisi yeni yılda zam alacak mı? Taşeronluk sistemi işçiyi eziyor mu? Taşeron işçilerin maaş ve kıdem tazminatı beklentileri devam ediyor. En son işçilerle patronlar masaya oturmuş TOBB ile uzlaşma sağlanmamıştı. Yine Taşeron işçiler bekleyişte. Taşeron işçiler maaşlarının iyleştirilip iyileştirilmeyeceğini merak ediyor.

Taşeron işçilerin maaşları ve kıdem tazminatları ne olacak? Taşeron işçilerden bir çoğu hem en zor şartlarda çalışıyor hem hakları olan maaşları alamıyor hemde diğer hakları verilmiyor. Taşeron işçilerin son durumu ne olacak? Taşeron işçilerin maaşları iyleştirilecek mi? Çünkü alınan maaşları yetmiyor. Taşeron işçiler ile ilgili gelen en yeni bilgile spothaber.com’da sizlerle olacak.

Taşeron işçilerin son durumları, maaşları, kıdem tazminatları ne olacak? Taşeron işçiler bir an önce maaşlarına ve kıdem tazminatlarına bir düzenleme yapılmasını istiyor. Taşeron işçiler ile ilgili Bakan Faruk Çelik işçilerle patronları masaya oturttu ancak masadan uzlaşı çıkmadı. Taşeronlar yine bekleyişte. Taşeron işçilerin son durumu spothaber.com’da.

Gün be gün taşeron işçilerin sorunlarının işlendiği sitemizde, siz taşeron işçilere en güncel bilgileri vermeyi hedefliyoruz. Özellikle son hafta yaşanan taşeron işçilerin kıdem tazminatı müzakerleri ile ilgili konu çok merak ediliyor. Biliyorsunuz ki, Bakan Faruk Çelik taşeron işçiler sorununu Kurban bayramı sonrasına ertelemişti. Söz konusu taşeron işçilerin kıdem tazminatı mevzusu masaya yatırıldı ve hiç bir sonuç alınamadan masadan kalkıldı. Bakalım bundan sonra taşeron işçiler müzakereleri ne sonuç verecek?

Taşeron işçilerin durumları ile ilgili gelişme yaşandı. Bakan Faruk Çelik işçiler ve işverenlerin aynı masada oturmasını istemişti. Bu toplantı dün yapıldı. İşveren ile taşeron işçi aynı masada oturdu ancak masadan uzlaşı çıkmadı. Taşeron işçilerin dertleri maaşları, kıdem tazminatları son durumda ne oldu? Hazırlanan çalışma taşeron işçilerin yarına mı olacak? Taşeron işçilerin dün ümidi kırıldı. En güncel taşeron haberleri spothaber.com’da.

“10 KASIM’A KADAR SÜRE VERDİK”

Taşeron uygulamasının emeğin sömürüsüne döndüğünün altını çizen Çelik, “Bunun sürdürülebilirliği yoktur. Mutlaka çözüm bulma konusunda yarın yine taraflar bir araya gelecek ve kendilerine 10 Kasım’a kadar süre verdik. Uzlaşma noktasına geleceklerine inanıyorum. Bu yasama yılında, seçimlerden önce sorunu çözme gayretindeyiz” diye konuştu.
Taşeron işçilerin dertlerinin çözümü ne zaman olacak? Sürer uzadıkça uzuyor taşeron işçi biran önce sorunlarının çözümünü beklerken araya yeni faktörler giriyor ve yeniden başa mı dönülüyor? Taşeron işçiler ile işverenlerin aynı masaya oturmasını Bakan Faruk Çelik istemişti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, işçi ve işverenleri aynı masaya oturtturdu ancak masadan bir uzlaşı kararı çıkmadı. TOBB kıdem tazminat hakkının yarıya düşürülmesini istedi.

NOT: Sizce taşeron işçileri haklarını neden alamıyor? Taşeronluk sistemi kaldırılmalı mı? Yorumlayın yayınlayalım.

Taşeron İşçi Zamlı Maaşı (2014) Haberine Ait Etiketler

<