Hoşgeldiniz: 25 Haziran 2016, Cumartesi

TUSKON’un Açılımı Ne?

4 Mart 2014
TUSKON’un Açılımı Ne?

TOSKON nedir? TUSKON  ne zaman kruruldu? TUSKON ne demek? TUSKON ve hükümet kavgası neden çıktı? TUSKON  üyeleri nasıl seçiliyor, başkanı kim. Medyada TUSKON haberleri. 

TUSKON ne demek ve açılımı ne? Cemaate yakın işadamları derneği TUSKON ne zaman kuruldu ve amacı ne? TUSKON’un öyküsü 1990’lı yılların başında, ülke sorunlarına duyarlı, sosyal sorumluluk bilinci yüksek işadamlarının, birlikte hareket etmek üzere çeşitli illerde dernekleşmesiyle başladı. Bu dernekler Türk ekonomisinin bel kemiğini oluşturan küçük ve orta ölçekli işletmelerin yanı sıra büyük ve büyüyen şirketlerin, ülkemizin değişken yapılı ve dinamik ekonomisinde kendini geliştirebilmesini ve dış pazarlara açılabilmesini sağlamak üzere kuruldu. Ekonomi politikalarına açılım oluşturmanın yanı sıra ülkemizdeki iş  ortamının uluslararası ve modern standartlara  ulaşmasını misyon edinen bu dernekler, bilgi ve tecrübelerini hem İstanbul’daki hem de Anadolu’daki pek çok girişimci ve işletmeyle paylaştı. Avrupa Birliği’ne uyum sürecinin de etkisiyle gelişen sivil toplum anlayışı, bu derneklerin, onları daha güçlü temsil edebilecek üst yapılanmalarda bir araya gelme ihtiyacını doğurdu. Bu gelişme dernekleri federasyonlaşma sürecine götürdü. Böylece Türkiye’nin coğrafi dağılımı doğrultusunda Marmara, Ege, Karadeniz, Akdeniz, İç Anadolu ile Doğu ve Güney Doğu Anadolu bölgelerinde bir araya gelen işadamları bütünleşerek federasyonlar oluşturdu. (MARİFED, ESİDEF, KASİF, ANFED, ANSİFED, DASİDEF, GÜNSİAF). Global dünyadaki gelişmeleri takip ederek, üyelerinin küresel bir oyuncu olmasını hedef gösteren bu federasyonlar da bir araya gelerek, Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu TUSKON’u kurdu.

TUSKON AÇILIMI

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON), 7 üye federasyon, 211 üye işadamları derneği ve Türkiye’nin her yerinden 55. 000 girişimciyi temsil eden, kar amacı gütmeyen bir çatı sivil toplum kuruluşudur. Türkiye’nin en etkili ve en yaygın sivil toplum kuruluşu olan TUSKON 2005’deki kuruluşundan bu yana Türkiye’nin ekonomik ve sosyal gelişimine ve üyelerinin başarısına odaklanmıştır. TUSKON Brüksel, Washington DC, Moskova, Pekin ve Addis Ababa’daki temsilcilik ofisleri ve 140 ülkede bulunan partner kuruluşlarıyla beraber Türkiye’nin yurtiçi ve yurtdışında en güçlü iş ağını oluşturur.

Lider bir iş organizasyonu olarak TUSKON, Türk iş dünyasının küresel marketlerle entegrasyonunu sağlamak amacıyla, küresel ekonomik trendleri takip etmek ve onları anlamlı hale getirmek için çabalamaktadır. TUSKON, bu hedefe ulaşmak amacıyla, uluslararası marketlerde başarıya ulaşmak için çok değerli olan tecrübe ve iletişiminin tam olarak kullanımı ve cömert ve zengin kaynak paylaşımını sağlayabilmek için çalışmaktadır. TUSKON gelişmiş ve sürekli gelişmekte olan piyasalarda iş fırsatlarını değerlendirmek için yapmış olduğu piyasa göstergeleri ve sektör tabanlı veri analizlerinin bir sonucu olarak Türk ekonomisinin büyümesine katkıda bulunurken, Türk işletmelere gerekli bilgiyi sağlamada önemli bir rol oynar. Bu noktada TUSKON’un sadece iş odaklı bir kuruluş olmadığından da söz etmekte fayda var.

Sivil toplum kuruluşu olarak TUSKON, Türkiye’de siyasi, sosyal ve ekonomik yapıcı çözümler sunmayı arzulamaktadır. Bu amaçlarımız doğrultusunda, bugünün hızlı bir şekilde değişen ekonomik yapılarında TUSKON’un faaliyetlerinin üyelerini küresel birer oyuncu yapmak için ne denli büyük adımlar olduğu ortaya çıkmıştır. Ticaret Köprüsü kavramının benzersiz yönü yurtiçi ve uluslararası işletmeleri bir araya getirmesi ve onların birebir ilişkiler geliştirmesine yardım eden yapısıdır.

Bu programı diğer ticaret fuarları ve sergilerden ayıran özelliği, bünyesinde ikili iş görüşmeleri barındırıyor olmasıdır.

TUSKON YÖNETİM KURULU

YÖNETIM KURULU
1 RIZANUR MERAL YÖNETIM KURULU BASKANI
2 AHMET CIGER YÖNETIM KURULU BASKAN YARDIMCISI
3 AHMET COSKUN YÖNETIM KURULU BASKAN YARDIMCISI
4 KASIM FINCAN YÖNETIM KURULU BASKAN YARDIMCISI
5 MUSTAFA ÖZKARA YÖNETIM KURULU BASKAN YARDIMCISI
6 OSMAN DOLAR YÖNETIM KURULU BASKAN YARDIMCISI
7 OSMAN REIS YÖNETIM KURULU BASKAN YARDIMCISI
8 RAHMI BIYIK YÖNETIM KURULU BASKAN YARDIMCISI
9 ISMAIL HAKKI KISACIK YÖNETIM KURULU BASKAN YARDIMCISI
10 RANA TEZCAN AÇIKGÖZ YÖNETIM KURULU BASKAN YARDIMCISI
11 FUAT ÖZBEKLI YÖNETIM KURULU MUHASIP ÜYESI
12 AHMET KÜÇÜKBAY YÖNETIM KURULU ÜYESI
13 CAHIT DURMAZ YÖNETIM KURULU ÜYESI
14 DILEK ATAYGELDI YÖNETIM KURULU ÜYESI
15 EFSANE TURAN YÖNETIM KURULU ÜYESI
16 NECAT NASIROGLU YÖNETIM KURULU ÜYESI
17 NURETTIN EROGLU YÖNETIM KURULU ÜYESI
18 SÜKRÜ BOYDAK YÖNETIM KURULU ÜYESI
19 OSMAN NAKIBOGLU YÖNETIM KURULU ÜYESI
20 ÖMER FARUK KAVURMACI YÖNETIM KURULU ÜYESI
21 SAIME YILDIZ YÖNETIM KURULU ÜYESI
22 ABDÜLKADIR KAHRAMAN YÖNETIM KURULU ÜYESI
23 ALI FUAT ER YÖNETIM KURULU ÜYESI
24 HAMDI KINAS YÖNETIM KURULU ÜYESI
25 SONER CESUR YÖNETIM KURULU ÜYESI
26 MURAT KÖKOGLU YÖNETIM KURULU ÜYESI
27 AHMET YASAR ALTINTAS YÖNETIM KURULU ÜYESI
28 YÜKSEL ISIK NALBANT YÖNETIM KURULU ÜYESI
29 MEHMET ATA CEYLAN YÖNETIM KURULU ÜYESI
30 MEHMET SUNGUR YÖNETIM KURULU ÜYESI
31 MEHMET ZENGINER YÖNETIM KURULU ÜYESI
32 MURAT ATAKAN KAYALAR YÖNETIM KURULU ÜYESI
33 NECDET ÖZER YÖNETIM KURULU ÜYESI
34 OSMAN GEMCI YÖNETIM KURULU ÜYESI
35 SAKIYE PEHLIVAN YÖNETIM KURULU ÜYESI
36 INCI KONUK YÖNETIM KURULU ÜYESI
37 SAHIN ILGI YÖNETIM KURULU ÜYESI
38 AHMET AKISKALI YÖNETIM KURULU ÜYESI
39 GÖKSEL ALTUNTAS YÖNETIM KURULU ÜYESI
40 ATACAN ÇEBI YÖNETIM KURULU ÜYESI
41 ÖZLEM SARICALI YÖNETIM KURULU ÜYESI
42 ÖMER BASBUG YÖNETIM KURULU ÜYESI

TUSKON’un Açılımı Ne? Haberine Ait Etiketler

<