Hoşgeldiniz: 29 Haziran 2016, Çarşamba

Ulusal Kanal Kime Ait?

8 Haziran 2013
Ulusal Kanal Kime Ait?

Ulusal Kanal kime ait ve kimin kontrolünde? Ulusal kanal merkezi nerede? Ulusal kanal hangi platformlarda yer alıyor? Ulusal kanal’la ilgili tüm gelişmeler, yayın politikası ve kimin hizmetinde olduğu bilgileri bu adreste. 

Ulusal Kanal İşçi Partisi’nin yayın organı.  Ulusal Kanal’ın genel yayın yönetmenliğini Levent kırca yapıyor. işte Vikipedi’de ulasal kanal ile ilgili yer alan bilgiler:

1994 yılında İstanbul’un Kadıköy yakasında bir yerel TV kanalı olarak yayına başladı. Nisan 1995 de, 3984 sayılı Radyo Televizyon Yasası çıktıktan sonra İstanbul televizyonu olarak lisans aldı. Zamanın, Kablo TV yayını içinde yerini almasına rağmen, RTÜK ve Türk Telekom tarafından, kablo TV yayınından çıkartıldı. Açılan davalarda, mahkemeler, Ulusal Kanal’ın 100.000 Amerikan Doları karşılığı satın aldığı kanalda yayın yapma hakkını iade etmesine rağmen, sözkonusu kurumlar, mahkeme kararlarını uygulamayarak, Ulusal Kanal’ın kablo TV yayınlarında yasal hakkının bir gereği olarak yer almasının önüne geçtiler. Bu yaptırıma karşı açılan davalar sürmektedir. Ulusal Kanal, zaman içinde yatırım yaparak verici sayısını arttırdı ve 29 Ekim 2000 günü ilk kez İstanbul çapında yayına başladı. Şubat 2002’de uydu yayınına, Ağustos 2002’de de RTÜK’ün 25 Ocak 2003’de yaptığı yönetmelik değişikliğiyle, Türkiye çapında yerel yayın yapma hakkına kavuştu. Hâlen, karasal yayın vericileri ağıyla Türkiye’nin 49 il sınırı içindeki 160 merkezine ve uydu yayınıyla da Avrupa, Asya ve Afrika’nın kuzeyini içine alan bir kapsama alanı içinde yayın yapmaktadır. Haber kanalı olarak yayın hayatını sürdüren Ulusal Kanal’ın en çok izlenen programı Ankara bürosu muhabirleri Levent Ak tarafından hazırlanıp sunulan hafta içi her gün canlı olarak yayınlanan Satırbaşı programıdır.

Ulusal kanal’da muhalif kanat olarak bilinen kesimlerin sevdiği isimler program yapıyor.

Ulusal Kanal Kime Ait? Haberine Ait Etiketler

<