Hoşgeldiniz: 25 Haziran 2016, Cumartesi

Yenibosna 75. Yıl Polis karakoluna Saldırı

8 Aralık 2012
Yenibosna 75. Yıl Polis karakoluna Saldırı

Teröristler istanbul’da saldırdı. İstanbul Yenibosna’daki 75. Yıl Polis Merkezi’ne giriş yapan 2 sivil polis aracına 1’i kadın 2 terörist kalaşnikofla ateş açtı. Polislerin karşılık vermesiyle çatışma çıkarken, araçlarda bulunan 2 polis hafif yaralandı.

 

İstanbul’da polise kaleşnikoflu saldırı. Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürlüğü Yeni Bosna 75’inci Yıl Polis Merkezi önüne iki saldırgan tarafından önce ses bombası atıldı. Ardından da kalaşnikof silahlarla polis otomobillerine ve karakola yönelik ateş açıldı. Kadın saldırgan kalaşnikof silahla birlikte yakalandı. Diğer saldırgan ise olay yerinden kaçtı. Polis olay yerinde ve çevre sokaklarda erkek şüpheliyi arama çalışması yapıyor.

SES BOMBASI İDDİASI

Bu arada diğer ajanslar ise olayı şöyle duyurdu:İstanbul’un Bahçelievler ilçesindeki Yenibosna 75. Yıl Polis Merkezi’ne patlayıcı atıldı. Ses bombası olduğu sanılan patlayıcının infilak etmesi sonucu, ilk belirlemelere göre 1 kişi yaralandı. Yaralı hastaneye kaldırılırken, olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.

Yenibosna’da polis merkezine kimliği belirsiz kişilerce saldırı düzenlendi. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, polis merkezine saldıranların iki kişi olduğunun tahmin edildiğini söyledi.

Vali Mutlu, saldırganlardan, yasa dışı sol bir örgüt mensubu olduğu tespit edilen kadının, bir tabanca, bir uzun namlulu silah ve bir el bombasıyla birlikte ele geçirildiğini, kaçan diğer saldırganın yakalanması için de çalışmaların sürdürüldüğünü bildirdi.

<