Hoşgeldiniz: 28 Haziran 2016, Salı

Yurt dışından getirilen telefonların kayıtları internetten yapılabilecek

1 Kasım 2012
Yurt dışından getirilen telefonların kayıtları internetten yapılabilecek

Yurt dışından yolcu beraberinde getirilen cep telefonlarının kaydı için vatandaşlara internetten kayıt imkanı getirildi.

 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), yurt dışından getirilen telefonların kaydında yaşanan sorunların önlenmesi ve kayıt işlemlerinde vatandaşlara kolaylık sağlanması amacıyla internet üzerinden kayıt uygulamasına başladı. BTK, yurt dışından getirilen cep telefonlarının kayıt işlemlerinin, abone kayıt merkezlerinin yanında, internet üzerinden gerçekleştirilebileceği bir sistem geliştirdi.

YAŞANAN SORUNLARIN AZALMASI AMAÇLANIYOR

Artık yurt dışından telefon getiren vatandaşlar, 100 TL harç bedelini vergi dairelerine ya da Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen bankalara yatırdıktan sonra e-Devlet Kapısı üzerinden BTK’nın sunduğu hizmetler başlığı altında yer alan “IMEI Kayıt Başvurusu” başlığını tıklayarak, talep edilen bilgileri sisteme girecek, böylece kayıt işlemi gerçekleşmiş olacak.

Uygulama ile yurt dışından yolcu beraberinde getirilen cep telefonlarının kayıt işlemlerinde yaşanan sorunların azaltılması amaçlanıyor. Ayrıca, vatandaşların bayilere herhangi bir ücret ödemeksizin daha kısa zamanda, daha kolay bir şekilde ve herhangi bir belge veya dilekçe yazılmasına gerek kalmaksızın (sistem üzerinden doğrulama yapılmak suretiyle) cihazlarını kaydedebilme imkânı sağlanacak.

Yurt dışından getirilen telefonların kayıtları internetten yapılabilecek Haberine Ait Etiketler

<