Hoşgeldiniz: 26 Haziran 2016, Pazar

Zahide Nine Nereli?

22 Haziran 2013
Zahide Nine Nereli?

Zahide Nine kimdir? Zahide Özay (nine) ne yaptı? Zahide Nine’nin yaşamı. Emekli kadın zahide Nine’den eylemcilere ders. Taksim Gezi Parkı olaylarında Türkiye’nin gündemine oturan, Başbakan Erdoğan’ın Kayseri mitinginde örnek verdiği Zahide Nine’den yeni bir açıklama geldi.

Taksim’de eylemcilere karşı çıkan kadın kim? zahide nine, nasıl gündem oldu? Başbakan Erdoğan Zahide Nine (Özay) için ne dedi? Taksim Gezi Parkı’nda gözaltına alınanlar için Emniyet’e gelen SDP ‘li gruba tepki gösteren emekli Zahide Özay, Zahide Nine olarak gündeme gelmişti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri’deki mitinginde Zahide Özay’dan söz ederek, “Zahide Nine İstanbul’da vandalların önüne çıkıp yeter artık dedi. Bu çok önemli. Analarını ağlattı. Zahide Nine’ye ne dediler? Git sana para verirler dediler. Ama o ne dedi? Ben bu memleketin emeklisiyim, param var benim dedi. O Zahide Nine’nin eli öpülür. Artık Zahide Nine’ler susmuyor, millet susmuyor. Makarnacı, kömürcü diye aşağıladıkları millet bunlara artık boynunu bükmüyor” dedi.

GÖRÜŞÜNÜ AKTARDI

Habertürk’ün haberine göre, çevresinden yoğun destek gördüğünü belirten Zahide Nine şunları söyledi:

“Ben içimden geldiği gibi görüşümü aktardım. Bu bayrağın altında bu topraklarda ekmek yiyoruz. Yediğiniz ekmeği neden inkar ediyorsunuz? Basın açıklaması yapanların elinde bir tane Türk bayrağı yok. Belli ki terör örgütü mensupları. İçlerine girdim, basın açıklamasını durdurdum. Ben konuştum.

Açıklamanın ardından “Hadi dağılın, bu memleket hepimizin. Taksim size mi ait, Taksim Türk milletinin” dedim. Ben emekli maaşımla şerefimle yaşamımı sürdürüyorum. Ben ‘para’ konusuna çok kırıldım. Ben parayla satılmış biri değilim. Herhangi bir parti mensubu değilim. Vatandaşı gözettim, yapmadığım hizmet kalmadı. Vatanı koruyan, yeşili koruyanın yanındayım. Başbakan’a saygılarımı gönderiyorum, Türkiye bunu da atlatacak.”

<